Дизайнерський підхід

   Переїхати з квартири в заміський будинок – це значить не просто змінити обстановку, а кардинально змінити свій спосіб життя. Тому архітектори на перших етапах будівництва радять обміркувати проект і переглянути свої колишні звички.
Перше, що потрібно зрозуміти, це те, що котедж має великим по організації простором в порівнянні з квартирою. Основною помилкою, яку допускають забудовники при складанні проекту, є спроба створити не котедж, а будинок, що складається з безлічі квартир. Скільки б поверхів архітектори не планували, виходить щось на зразок окремої квартири або кілька квартир на одному поверсі. Заміський будинок, навіть якщо до нього прилягає зелена територія, володіє і іншими просторовими рішеннями.
Перше, що спадає на думку людям при проектуванні заміського будинку, – це побудувати на маленькій площі велика кількість поверхів. Але це рішення може прийняти людина, яка, на жаль ніколи не жив у котеджі. Він просто не розуміє, наскільки це буде незручно – бігати цілий день по сходах, для того щоб потрапити в потрібну кімнату. Таку невиправдано завищену поверховість особливо гостро відчувають діти і старі. Тому фахівці вважають, що оптимальним варіантом при проектуванні заміського будинку будуть два поверхи, але не більше. Котеджі київського шосе, наприклад, мають оптимальне кількості поверхів. Додатковим можна зробити цокольний або підвальний поверх, в ньому можуть знаходитися додаткові і підсобні приміщення: комора, котельня, сауна, більярдна.
Дуже важливим моментом при створенні проекту є правильне розташування кімнат по сторонах світу. Дитячу кімнату і вітальню не потрібно звертати вікнами на північний схід. У спальні навпаки багато світла не потрібно, однак встановлювати її на північ точно не рекомендується. Деякі архітектори враховують особливості повітрообміну, орієнтуючись на кількість сонця. Наприклад, якщо вітальня виходить вікнами на південь, то з протилежного північного боку розташовувати кухню не бажано, тому що важке повітря переміщається до зони, де присутня більш висока температура (вітальня). Є ще один момент, який не потрібно упускати з виду: куди будуть виходити вікна ваших сусідів. Якщо будинок сусідів уже стоїть, то було б непогано ваш будинок зорієнтувати так, щоб вікна не дивилися на чужий двір.
Базове планування котеджу придумана давно: перший поверх займають громадські приміщення, другий поверх – приватні. До речі, останнім часом планування дещо видозмінилася за рахунок нових матеріалів і технологій.
Стандартний набір першого поверху – це їдальня, кухня, гостьовий санвузол, камінний зал, кімната для гостей, тамбур, комора. Його можна ще й розширити в залежності від побажань господарів. А можливостей будівництва для цього дуже багато: в приміщенні сьогодні можна встановити кінозал з екраном, з кухні – зробити вихід на веранду, облаштувати басейн, сауну і душові – та все що душі завгодно. Але крім зручності і престижу при складанні проекту потрібно врахувати потреби родини. Якщо разом з вами будуть жити літні батьки, то їх кімнати краще розмістити на першому поверсі або навіть виділити окремі санвузли, компактну кухню.

Немає коментарів:

Дописати коментар